Shingeki no Kyojin
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Często zadawane pytania

Go down

Często zadawane pytania Empty Często zadawane pytania

Pisanie by Admin Sob Paź 06, 2018 2:06 pm

Jak stworzyć konto?
Zarejestrować się, jako nazwę użytkownika podać imię i nazwisko postaci. Po weryfikacji, można będzie stworzyć kartę postaci a następnie administracja przydzieli odpowiednio punkty, które będą widoczne w profilu postaci.

Nie widzę swojej postaci na liście postaci - co teraz?
Jeśli nie ma jej na liście postaci, możesz ją stworzyć. Lista postaci jest głównie po to, żeby śledzić które postacie są zajęte oraz zarezerwowane. Zaktualizujemy listę postaci jak tylko karta postaci zostanie zatwierdzona.

Postać, którą chcę grać, jest już zajęta. Czy mogę coś z tym zrobić?
Do każdej postaci może być przypisane tylko jedno konto. Skontaktuj się z administracją, postać zostanie zarezerwowana. Jeśli obecny użytkownik zrezygnuje z gry, albo przez miesiąc nie będzie aktywny, postać zostanie przekazana następnej osobie w kolejce.

Ale ta postać w kanonie nie żyje! Czemu jest dostępna?
Kyojin nie będzie idealnym odzwierciedleniem kanonu - jest szansa uratować postacie przed śmiercią, jednak trzeba umiejętnie grać. Piszemy fabułę jeszcze raz, ale "po swojemu". Oczywiście będziemy bazować na kluczowych punktach wątków z samej serii.

Czemu nie mogę pisać jako tytan?
Możesz - pod warunkiem, że będzie to postać, która jest człowiekiem z mocą tytana. OC nie mogą mieć tej możliwości, ze względu na treść kanonicznej fabuły. Natomiast pisanie jako czysty tytan bardzo ogranicza możliwości użytkownika, dlatego z góry odrzucamy takie postacie.

Czy mogę stworzyć wątek z nową miejscowością?
Tak, o ile taka miejscowość jest osiągalna (nie jest na terenie zajętym przez tytanów).

O co chodzi z wyprawami, rozgrywkami?
Wyprawy to rozgrywki specjalne prowadzone przez MG (mistrza gry). Na podstawie reakcji postaci, MG rzuca kostką, podobnie jak w grze D&D i na tej podstawie tworzy kolejne sytuacje, uwzględniając zdrowie, punkty umiejętnościowe, poziom wroga, oraz ekwipunek postaci.

Co to są punkty umiejętnościowe?
Inspiracją była gra Attack on Titan: Wings of Freedom, w której gracz ma możliwość zwiększenia poziomu poszczególnych cech za pomocą punktów. Dzięki tym punktom MG będzie mógł kontrolować przebieg wypraw i ocenić możliwości każdego z użytkowników w uczciwy sposób. Przykładowo, postać z wysokim poziomem cechy "Zręczność" będzie miała większą możliwość uniknięcia ataku wroga, natomiast postać z wysokim poziomem cechy "Siła" ma większe prawdopobieństwo zabicia tytana.

Punkty umiejętnościowe można również zdobyć podczas treningów z dowódcami.

Chcę zostać dowódcą, jak to zrobić?
Każda postać docelowo może zostać dowódcą, w tym postacie OC, wystarczy trochę zaangażowania. Aktywny udział w treningach, wyprawach, może zwiększyć prawdopodobieństwo awansu.

Admin
Admin

Liczba postów : 19
Join date : 05/10/2018

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach