Shingeki no Kyojin
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Księga Tytanów

Go down

Księga Tytanów Empty Księga Tytanów

Pisanie by MG Pią Paź 12, 2018 2:34 pm

Tytani - istoty, które znacznie różnią się od wszelkiej fauny, którą do tej pory znaliśmy. Ich ciała, mimo ogromnych rozmiarów, są zaskakująco lekkie, ponadto rozkładają się wyjątkowo szybko - niemal natychmiast.

Nie wiadomo jak rozmnażają się, zwłaszcza, że nie mają narządów rozrodczych - aczkolwiek z wyglądu można odróżnić samca od samicy. Temperatura ciał tytanów jest niezwykle wysoka, nie wiadomo też skąd czerpią energię, ponieważ nie mają układu pokarmowego - wewnątrz ciała znajduje się coś na wzór żołądka, jednak niczym nie jest wypełnione. Ponadto nie muszą oddychać. Ich skóra za to jest bardzo twarda.

Tytani nie muszą jeść, jednak wręcz obsesyjnie pożerają ludzi. Nie wiadomo w jakim celu to robią, tym bardziej, że w chwili gdy "żołądek" tytana wypełnia się, następuje regurgitacja. Zwierzęta są tytanom całkowicie obojętne, nie zanotowano do tej pory przypadku, żeby tytan zjadł cokolwiek, co nie jest człowiekiem. Mimo to, tytani nie potrzebują ludzi żeby przeżyć - przez ponad 100 lat przetrwały bez kontaktu z ludźmi.

Do tej pory uważano, że tytani poruszają się tylko w ciągu dnia, jednak niektóre są w stanie funkcjonować po zachodzie słońca. Nie wiadomo jeszcze co to oznacza.

Tytani są w stanie regenerować się, choć nie odkryto jeszcze jak to jest możliwe. Dopóki obszar znajdujący się na karku jest nienaruszony, tytan będzie w stanie bardzo szybko stworzyć nowe kończyny, czy nawet całe ciało. W takich chwilach wydziela dużą ilość pary wodnej.

Jak zabić tytana?
Na karku znajduje się obszar, który ma około 1m długości i 10cm szerokości. Należy w tym miejscu zranić tytana, żeby go zabić.
Poznane gatunki tytanów
SONNY I BEANPodczas eliminowania tytanów po odzyskaniu Trost, udało się złapać dwóch tytanów! Obecnie znajdują się pod opieką Hange, która nadała im nazwy: Sonny i Bean. Nie są w stanie poruszać się ze względu na liczne gwoździe, które wbito im w ciała, oraz liny które są dokładnie przymocowane do ziemi.

Sonny jest 4-metrowym tytanem, który nie wykazuje nietypowych zachowań. Mało inteligentny, nie wydaje się, że odczuwa ból. Według Hange jest "introwertykiem" - cokolwiek to oznacza. Zapada w hibernację około godzinę po zachodzie słońca.

Bean jest 7-metrowym tytanem, jego charakter różni się znacznie od zachowania ospałego Sonny'ego. Mimo to również nie wydaje się być odmieńcem. Mało inteligentny, jedyne, co go interesuje, to zjadanie ludzi. Krzykiem reaguje na ból. Funkcjonuje przez aż trzy godziny po zachodzie słońca.
MG
MG
Mistrz Gry

Liczba postów : 14
Join date : 06/10/2018

Powrót do góry Go down

Księga Tytanów Empty Re: Księga Tytanów

Pisanie by MG Pią Paź 12, 2018 4:17 pm

Eren Jaeger


Po raz pierwszy w historii zanotowano przypadek człowieka, który jest w stanie zamienić się w tytana. Eren w tej postaci ma 15 metrów wysokości, jego ciało jest proporcjonalne z wyraźnymi mieśniami. W przeciwieństwie do innych tytanów, wykazuje wyjątkową inteligencję - widocznie nie zapomina o tym kim jest. Niestety nie jest w stanie mówić ze względu na strukturę szczęki, ale tak jak inni tytani, potrafi krzyczeć.

Jego postać tytana jest wyjątkowo silna i wytrzymała, szybko regeneruje się. Jednak tak samo posiada słaby punkt - kark. Okazuje się, że to również jest miejsce, gdzie ukrywa się ludzkie ciało Erena. Nie zanotowano czegoś takiego u innych tytanów, jednak daje to sporo do myślenia...

Cała ludzkość liczy na to, że Eren jest kluczową bronią w wojnie z tytanami.
MG
MG
Mistrz Gry

Liczba postów : 14
Join date : 06/10/2018

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach